Sorulan Sorular

NATURTINT VE SAÇ BOYAMA

Naturtint saçlarınıza maksimum renk ve parlaklık sağlamasının yanı sıra saç renginizi 5 hafta süresince korur. Bitkisel içerikli çok özel formülasyonu sayesinde saç tellerini korur, yeniden yapılandırır, canlılık ve ışıltı kazandırır.

Naturtint saç boyalarında bulunan PEG2 oleamine saçları güçlendirir, krem bazlı glikatörü ise dermatolojik olarak test edilmiştir. Naturtint Şampuan ve Naturtint Bakım Kremi ile birlikte saç kırılmalarını engeller, saç ve saç derisini yatıştırır, nemlendirir ve beyaz saçları kapatır.

Naturtint paraben, silikon, parafin, mineral yağlar, SLS, ağır metaller ya da petrol türevlerini içermez. Naturtint hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

Saç boyamasında en önemli içeriklerden bir oksidandır. Saç boyası ve developer karıştığı zaman oksijen açığa çıkar ve saç dipleri açılarak renk absorbe edilir. Oksidanın etkili olabilmesi dolayısıyla Ph dengesini koruyabilmek için alkalik bir bileşen kullanılması gerekir. Amonyak bu amaç için kullanılmaktadır, son derece etkin olup saçlara büyük bir zarar vermektedir. Naturtint bu alkali bileşen yerine ethanolamine kullanır. Amonyak gibi zararlı olmayıp Ph dengesinin özenle korunmasında etkin bir rol oynar.

Naturtint saç ve saç ve saç derisini maksimum düzeyde koruyan, saç tellerini yapılandıran, saça ışıltı ve canlılık veren doğal bileşenler içerir. Diğer boyalarda olduğu gibi formülasyonu sağlayabilmek adına minimum seviyede kimsayal bileşenler de içermektedir.

Naturtint dermalatolojik olarak test edilmiştir. Klinik deneyler Naturtint saç boyasının saç derisine zarar vermediğini göstermiştir. Saç derisinde herhangi bir komplikasyona neden olmadığı iddası hiçbir boyada bulunmamaktadır.

İlk uygulamadan itibaren normal düzeyde seyreden beyaz saçları tamamen kapatır.

Hiç şüphesiz. Ancak istediğiniz sonucu elde edebilmek için öncesinde bir renk testi yapmanız önerilir.

Kesinlikle hayır. Çünkü diğer boyalar ve kına saç tellerinin dış kısmını tamamen kaplar. Naturtint ise saç tellerini açarak pigmentleri harekete geçirir. Eğer saç telleri daha önce kına ya da başka bir boya ile kapatıldıysa Naturtint saça penetre edemeyeceğinden dolayı istenilen sonucun elde edilmesi oldukça zordur. Eğer saçlarınızı kına ve başka bir boya ile boyadıysanız boyanız iyice akana kadar saçlarınızı yıkamanız tavsiye edilir. Naturtint uygulamadan kullanım kılavuzunda da belirtildiği gibi önce renk testi yapmanız önerilir.

Diğer boya saçınızdan tamamen çıkana kadar beklemeniz önerilir

Aşamalı boyama saçınızda istediğiniz rengi yakalayabilmek adına sürekli boyama işlemini tekrar etme anlamına gelmektedir. Diğer boyaların içerisinde asetat ya da başka metalik türev maddeler bulunur. Naturtint saç boyası bu metal türevi bileşenlere uyum sağlayamaz. Bu nedenle, Naturtint kullanmaya başlamadan önce diğer boyanın kullamına mutlak suretle ara vermeniz ya da sonlandırmanız gerekmektedir.

Evet ancak saç boyasını kullanmadan önce 14 gün beklemeniz önerilir.

Evet ancak mevcut saç renginizden iki ton açık rengi tercih etmeniz önerilir. Doğal renginizden daha açık bir renk elde etmeniz için saç renginizi etap etap açmanız önerilir. Örneğin 6N den 10N e ulaşmak istiyorsanız önce 7N sonra 9N ve 10N kullanmanız önerilir.

Naturtint birbiri ile karıştırılabilen renklerden oluşmaktadır. Bir çok kişi doğal ten rengine uygun iki ton açık ya da iki ton koyu saç renkleri tercih etmektedir. Tek uygulamada istediğiniz koyu renge ulaşabilirsiniz. Ancak saçlarını tek bir uygulamada yalnızca bir ya da iki ton açabilirsiniz.

İstediğiniz tonu elde edebilmek için renkleri birbiri ile karıştırabilirsiniz. Ama mutlaka aynı oranda glikatör kullanımına dikkat etmek gerekmektedir.

Naturtint saç boyaları sadece saç ve saç derisi için formüle edilmiş olup vücut ve yüz boyama için uygun değildir.

Dövmeler renklendirici bir madde olan PPD içerdiği için alerjik reaksiyona neden olabilir.

Öncelike mutlak suretle bir doktora başvurulması önerilir. Hamilelik döneminde hormonlar aktif ve değişken olduğundan istenilen rengin elde edilmesi ve beyaz saçların kapatılması zorlaşabilir, hatta alerjik reaksiyona sebebiyet verebilir. Öncesinde duyarlılık testi yapılması ve Naturtint kullanmadan önce kullanım kılavuzunun incelenmesi gerekir.


NATURTINT KULLANIMINA İLİŞKİN SORULAR

İstediğiniz sonucu elde etmekte oldukça etkili olmaktadır. Renk testini özellikle saçlarınızda radikal bir değişiklik yapmayı planlıyorsanız kullanım kılavuzundaki bilgileri takip ederek uygulamanız önerilir.

Bir kozmetik ürününü ilk kez kullanıyorsanız alerjik reaksiyona sebebiyet verme riski olabilir. Naturtint bitkisel içerikli bir saç boyası olmasına karşın alerjik reaksiyona neden olabilme ihtimalini göz önünde bulundurmak gerekir. Bu nedenle her uygulamadan önce duyarlılık testi yapılması ürüne karşı hassasiyetiniz olup olmadığı konusunda etkili olmaktadır.

Ancak uygulamadan önce 14 gün beklemeniz gerekmektedir.

Naturtint'in tüm renkleri birbiri ile karıştırılabilir.Genellikle kişiler doğal renk tonlarında bir ya da iki ton açık ya da koyu tonları tercih etmektedir.Koyu renklerde ilk uygulamada istediğiniz sonucu alabilirsiniz .Ancak açık renk uygulamalarında saç rengini bir seferde en fazla bir ya da iki ton açabilirsiniz.

Tabii ki renkleri birbiri ile karıştırabilirsiniz. Ancak glikatör ve boya oranlarını eşit olarak kullanmak gerekir.

Evet ancak ilk seferde mevcut saç renginizi en fazla iki ton açabilirsiniz.Doğal saç renginizden daha açık tonlar elde edebilmek için renk açma işlemini etap etap yapmanız önerilir.Örneğin 6N den 10N hemen geçemezsiniz.Önce 7N, 9N ve daha sonra 10N kullanabilirsiniz.

Naturtint bu amaç için uygun değildir. Kuaföre başvurmanız önerilir.

Naturtint nemli ya da ıslak saçtan çok kuru saça uygulanmalıdır. Saç uygulamadan önce temiz olmalıdır. Boyadan önce saçları yıkamak gerekli değildir.
Bazı saç boyası uygulamalarında kirli saça uygulama yapması önerilir, çünkü boyama esnasında oluşabilecek yanma , batma ya da reaksiyon riski saç derisinin yağlanması ile azalabilmektedir.
Ancak Naturtint ana bileşen maddesi olan PEG 2 oleamine boyanın içerisindeki doğal yağlarla aktive olma özelliği ile saç derisinin doğal savunma mekanizmasını destekler ve saç derisindeki iritasyonu engeller.Natutint hem kirli hem de temiz saça rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Renk uygulandıktan sonra 30 dakika yeterlidir.

Eğer inatçı gri saçlarınız var ise, 2 fincan boyayı bir fincan doğal su ile karıştırın. Beyaz saçlara uygulayın ve 10 dakika kadar bekleyin. Daha sonra 2 fincan glikatörü ayırın ve kalan kısmını boya ile karıştırın. Karışımı saçlarınıza uygulayın ve 20-30 dakika kadar bekleyin. Ilık su ile durulayın, kurutun ve şekil verin.

Bekleme süresi rengi etkileyebilir. İstediğiniz rengi elde edebilmek için kullanım kılavuzunda yer alan renk testini uygulamanız önerilir. Bekleme süresini kesinlikle geçmemeniz gerekir.

Boyama işlemi 40 dakikada tamamlanıyor. Boyayı saçta gereken süreden fazla süre bekletmek herhangi bir fayda sağlamaz aksine cilde beklenmeyen bir etki yapabilir.

Eğer boya ve glikatörü karıştırdıysanız saklamanız doğru değildir. Çünkü boya ve glikatör açıldığında hava ile temas halinde oksidasyon meydana gelir. Boya karışımı tek bir kullanım içindir. İkinci uygulama için saklanamaz. Kullanılmayan boya kapağı sıkı bir şekilde kapalı olacak şekilde muhafaza edilir. Hem boya hem de glikatörü ayrı ayrı saklamadan önce her ikisinin de aynı miktarda kaldığına dikkat edin. Boya ve glikatör plastik ya da cam kaplarda karıştırılır asla metal ve benzeri materyaller kullanmayın. Boya ve glikatör mutlaka eşit olarak ayrıldıktan sonra saklanmalıdır.

En iyi sonucu almak için kitin içerisindeki tüm malzemelerin kullanılması önerilir. Naturtint Şampuan kullanımı son derece önemli çünkü saçın PH dengesini korumaya yardımcı olmasının yanı sıra boyama sırasında oluşabilecek hassasiyeti de engeller. Naturtint saç derisinin Ph dengesine uygun olarak üretilmiştir.

Bunun nedeni saçlarınızın bol su ile durulanmadığının bir göstergesidir. Su iyice temiz akana kadar saçlarınızı durulamanız gerekmektedir.

Bu durum daha önce kullanmış olduğunuz boyanızın amonyak içermesinden kaynaklanabilir. Diğer bir neden ise kremin saçlarda gereğinden fazla bekletilmesinden kaynaklanmaktadır.

Boya kalıcıdır ve yüzey ile temas halinde leke bırakır. Yüzeyin cinsine göre bazı durumlarda leke çıkartılabilir. Uygulama esnasında etrafı korumaya özen gösterilmesi önerilir.

Özellikle bazı insanlar bu durumdan son derece rahatsılık duymaktadır. Leke oluşabilecek olan kısımlara vazelin sürülebilir .Bazı küçük lekeler makyaj ile kapatılabilir yada bir parça kül ya da limon suyu ile giderilebilir.

Klor saç boyasını etkileyebilir. Boyadıktan sonra bir gün beklemeniz tavsiye edilir.